Korea näohooldusrutiin

Korea nahahooldus seisneb naha pidevas niisutamises, toitmises ja kaitsmises välise keskkonna eest. Keskendutakse õrnale hoolitsusele ja toitainete sisalduse taastamisele nahas. Igal tootel on oma kindel eesmärk ning järjekord, millal seda kasutama peab.

Seetõttu koosneb Korea nahahooldus enamasti kümnest erinevast sammust. Lääne nahahooldus sisaldab seevastu tavaliselt kolme kuni viite erinevat etappi, kuna üks toode lubab täita mitut funktsiooni. Samas ei tähenda see, et igal hommikul ja õhtul peab alati läbima kõik kümme sammu, kuna mõned tooted on mõeldud kasutamiseks vaid hommikuti, õhtuti või paar korda nädalas. Üldjoontes alustatakse kergemate toodete peale kandmisest ja lõpetatakse paksema konsistentsiga kreemidega.

NAHA KAITSMINE

Hommikune näohooldus peaks pakkuma nahale kaitset nii kahjustavate keskkonnamõjude kui ka päikese eest.

  1. Näonaha puhastamine Pese nägu puhtaks kasutades vee baasil puhastajat. Öö jooksul kogunenud rasu ja surnud naharakud tuleb näolt õrnalt eemaldada, et järgnevad tooted saaksid paremini nahka imenduda 
  2. (valikuline) Näonaha toniseerimine Kasuta seda sammu juhul, kui vajad ekstra niisutust. Hea ja õrna puhastajaga ei ole vajalik näonahka hiljem toniseerida, kuna ideaalis ei tohiks see pH taset rikkuda. Jäta näonahk pärast pesuvahendi maha loputamist natuke niiskeks, sest siis imenduvad järgmised tooted paremini. 
  3. Seerumid See näohoolduse etapp parandab nahaprobleeme nagu dehüdreerumine, pigmendilaigud, peenikesed kortsukesed ja muud. Oluline on valida õige seerum just enda naha probleeme silmas pidades. 
  4. Niisutav kreem – Selleks, et lukustada nahka kõik need eelnevad head niisutavad ained, tuleb kõigele lisaks kanda näole ka kreemi.
  5.  Päikesekreem  –  Igahommikune rutiin lõpeb päikesekreemi peale kandmisega. 
NAHA TAASTAMINE

Magades sinu nahk taastub, mistõttu on vajalik seda enne korralikult puhastada ja niisutada.

  1. Topelt puhastamineNäo puhastamine algab esmalt õli baasil tootega, et eemaldada meik ja päikesekreem. Pärast seda kasuta vee baasil puhastajat, et saada kätte viimased mustuseraasud.
  2. Koorimine (1-3x nädalas) Koorimine on näohoolduses väga tähtis, eemaldades surnud naharakud, mis teevad jume tuhmiks ja võivad poore ummistada. 
  3. (valikuline) Näonaha toniseerimine Kasuta seda sammu juhul, kui vajad ekstra niisutust. Hea ja õrna puhastajaga ei ole vajalik näonahka hiljem toniseerida, kuna ideaalis ei tohiks see pH taset rikkuda. Jäta näonahk pärast pesuvahendi maha loputamist natuke niiskeks, sest siis imenduvad järgmised tooted paremini. 
  4. Seerumid Päevase ja õhtuse näohoolduse seerumid võivad erineda, kuid need tuleks valida oma konkreetseid nahaprobleeme arvesse võttes. 
  5. Niisutav kreem  –  Õhtuti on soovitatav kasutada natuke paksema konsistentsiga kreemi, et lukustada niiskus kogu ööks.
Õpi oma näonahka tundma ja armastama

Näohoolduse puhul on peamine siiski kuulata oma nahka ning leida tooted sellele vastavalt. Olgu need siis Korea või Lääne nahahoolduse hulgast, peaksid tooted sobima vastavale nahatüübile ja keskenduma esinevatele probleemidele.

Mõnusat katsetamist!

ÜLES